Telefon
WhatsApp
X

Teslimat ve İade Koşulları

Araç Teslimatı

Yapmış olduğunuz rezervasyon, araç grubuna göre konfirme edilmiş olup herhangi bir marka ve/veya model garantisi verilmemektedir. Tarafınıza, talep ettiğiniz araç ya da muadili tahsis edilemezse, ücretsiz upgrade ya da fiyat güncellemesi yapılarak downgrade yapılabilir.Tüm rezervasyonlarınızda, varsa uçuş numaranızı ve araç alış saatinizi yakından takip etmeniz önemlidir. Uçuş numaranızı iletmeniz, uçuşunuzdaki olası gecikme ve güncellemelerin tarafımızca takip edilmesini kolaylaştıracaktır. Aracı alacağınız saatin üzerinden 1 saat geçtiği halde aracı teslim almaya gelmediyseniz, size ulaşılamaz ise ya da rezervasyon konfirme edilemez ise, ilgili rezervasyon iptal edilebilir.

 

Kiralama Süresi

Minimum kiralama süresi 24 saattir. Bu süre, yoğun sezon, bayram tatili gibi periyotlarda daha yüksek tutulabilir. Kiralanan araçlara, Adil Kullanım Politikası kapsamında günlük limit uygulanabilir.

 

Geç Teslimat

Aracınız rezerve edilen saate göre 1  saat veya daha geç iade edilirse, gün için geçerli olan günlük ücret kira sözleşmesine eklenecek ve kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Fiyatlarımıza KDV dahildir.

 

Erken Teslim

Aracın, teslim alındıktan sonra rezervasyon tarihinden önce  iade edilmesi durumunda para iadesi yapılmaz.

 

Yakıt

Lütfen aracı teslim alırken, aldığınız yakıt miktarı  ile iade ediniz.

Fazla bırakılan yakıtlarda ücret iadesi yapılmaz.

Tek Yönlü Kiralama

Aracın kiralama yapılan şehirden TEMAS RENT A CAR ofisinin bulunduğu farklı bir şehirde iade edilmesi TEMAS RENT A CAR 'ın onayına ve ek ücrete tabidir. Ek ücret tutarı bölge/ofise göre değişiklik gösterdiğinden çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

REZERVASYON

 

Kiralama Süresinin Uzatılması

Kiralama süresinin bitiminden sonra rezervasyon süresi içerisinde uzatma talebinde bulunulması halinde, fiyat sistem tarafından yeniden hesaplanacak ve ek tutar kira süresinin başında belirtilen kiracının kredi kartından tahsil edilecektir.

KİRACI bütün uzatmalar için TEMAS RENT A CAR’a başvuracak ve TEMAS RENT A CAR’ın onayını alacaktır. Onay alınmaksızın yapılan uzatmalarda, KİRACI’nın aracı hukuka aykırı olarak yeddinde bulundurduğu taraflarca kabul edilmiştir. Kiracının talebi ile yapılacak gün uzamalarında TEMAS RENT A CAR Sisteminde fiyat yeniden hesaplanabilir ve ilk kira/Gün tutarından yüksek bir fiyat ile uzatma yapılabilir. Bu durum o anki doluluk ile ilgilidir

 

İptal ve İade

Rezervasyon, başlangıç zamanından 24 saat önce dilediğiniz zaman iptal edilebilir. Rezervasyon başlamadan önce yapılmış ödemeler varsa koşulsuz ve kesintisiz olarak iade edilir.

Rezervasyon başlangıç zamanından 24 saatden az kaldığı durumlarda toplam ücretten aracın 1 günlük ücreti alınıp geriye kalan tutarı iade edilir.